Ubytování Mezzana

Mezzana je vesnička s necelými 900 obyvately. Nachází se  v údolí Val di Sole. Mezzana leží na jižním svahu údolí a na severním svahu za řekou Noce byla v šedesátých letech vybudováná nová "vesnička" Marilleva, která je nástupní stanicí kabinkové lanovky do skiarálu Marilleva - Folgarida. Kdyby byla Mezzana dosti veliké, tak by se Merilleva mohla klidně jmenovat Mezzana. Pěšky je to mezi nimi jen pár stovek metrů. Nicméně pokud se ubytujete v Mezzaně, tak do Marillevy budete muset jezdit skibussem, nebo autem. Pěšky v lyžakách to je i přes blízkost daleko. Výhoda ubytování v Mezzaně spočívá hlavně v její malebnosti, možnosti procházek Vesnice sice má jen necelých 900 obyvatel, ale díky hotelům a apartmánům se během sezóny počet lidí v vesnici zvyšuje. Mezzana je i spádovou obcí z osad, které jsou v okolí Mezzana, takže v centru obce naleznete obchůdky, jak pro místní, tak pro turisty. Taky zde naleznete kavárny, restaurace, obchudky s potravinami, informační centrum.

Mezzana

Hotely v Mezzana

V Mozzaně je několik hotelů, v kterých se můžete ubytovat namátkou

Hotel Monte Giner, který nabízí například hotelový skibus, svůj bazén, wellnes centrum ...

Hotel Salvadori nabízí například hotelový skibus, bazén s vyhřívanou vodou ...

...

Velkou nabídku ubytování v Mezzana jak v hotely tak  apartmány nabízejí u mé oblíbené Italieonline ZDE

Apartmány v Mezzana

Freeski Marisol Casa Clima Residence nové apartmány v Mezzaně, zastávka skibusu je od této nové residence 50m. Za poplatek mohou návštěvnici využívat služeb hotelu Monte Giner ...

Residence Gaia je oblíbená apartmánová residence. Kromě klasického vybavení nabízí Residence Gaia zdarma welness centrum se saunou a tureckými lázněmi.

...

Velkou nabídku ubytování v Mezzana jak v hotely tak  apartmány nabízejí u mé oblíbené Italieonline ZDE

Gurmanský tip v Mezzana

Po lyžováni, nebo v den kdy budete mít volno doporučuji zajít v Mezzana do obchůdku s víny, alkoholem, místním speckem a sýry. A vřele vám doporučuji tvrdý sýr Pastore a jejich místní speck. Obě gurmánské pochoutky Vám zavakuují, takže je můžete vzít i coby dárek, nebo pro sebe domů do Čech. Jde o obchůdek Maso Dei Sapori 

Gurmánská lahůdka z Mezzana speck

Novinka v Mezzana pro zimní sezónu 2015/2016

Již na jaře roku 2015 se dokončovalo před Mezzanem nová odbočka do Marilleva 900 a Marilleva 1400. Tzn. ve vesničce bude větší klid, oproti předchozím rokům. Kdy lidé kteří jeli do Merillevy museli projet celýme Mezzanem.

 

Fotogalerie Mezzana

Mezzana pohled z Marillevy
Mezzana pohled z Marillevy
apartmány v Mezzana
apartmány v Mezzana
Hotel v Mezzana
Hotel v Mezzana
řeka Noce
řeka Noce