Ubytování Marilleva

Marilleva 900 a Marilleva 1400 jsou uměle vybudované vesničky za účelem poskytnutí ubytování lyžařům ski areálu Marilleva - Folgarida díky tomu  chybí oběma částem vzhled alpské vesničky. V Marillevě stojí velké hotelové a apartmánové budovy, které byly vybudovány během 70. let. Tomu odpovídá jak architektura, tak výbava některých hotelů. Tento handicep vyvažuje jak skvělá cena za ubytování. Tak to,že jde o ubytování přímo na svahu, nebo pod svahem. V Marillevě začíná nástupní kabinová dráha do skiareálu Marilleva - Folgarida. Takže ráno pohodlně vyjdete v lyžácích s lyžemi v ruce a na sjezdovku či lanovku to máte pár metrů. Pro upřesnění, číslo za názvem znamená nadmořskou výšku. Marilleva je totiž rozdělena na dvě části. Mezi nimi je silnice do kopce která má přes 8 km. Obě části spojuje kabinková lanovka.

Ubytování v Marillevě doporučuji koupit ZDE

Proč je lepší se ubytovat v Marillevě 900

Já osobně mám zkušenosti s apartmánovým ubytování v Marillevě 900, ale manželka byla s mamkou i v Marillevě 1400 a mnohem víc si přála jet na jarní lyžování do Marillevy 900. Důvod je ten, že Marilleva 1400, má  výhodu že je přímo na konci sjezdovky a do Marillevy 900 se musí sjíždět kabinkovou lanovkou. Přímo v Marillevě 1400 je i noční lyžování. Ale na jaře je nahoře ještě sníh a kromě zábavy v komplexu hotelů všecha zábav končí. Tedy pokud nesednete do auta a nesjedete dolů do údolí. Ale jen do Mariilevy 900 je to 8 km a do prvního městečka Mezzana je to další kilometr. Kdežto v Marilleva 900 je od Mezzana kilometr, takže po lyžování můžete klidně vyrazit pěšky do obchůdků, restaurací v Mezzaně. Nemluvě o tom, že dole v údolí je mnohem tepleji, než o pár stovek metrů výš.

Ubytování Marilleva 900

Ubytování v Marillevě 900 je jak hotelového stylu, tak apartmánového. Výhoda Marillevy 900 je ten, že cca 1 kilometr od Marillevy je městečko Mezzano do kterého můžete jít například po pohodlné cyklotrase podél řeky Torrente Noce na které se v létě jezdí závody na divoké vodě. Ale zpět k Marilleva 900 oproti Marilleva 1400 může být nevýhoda ta, že pokud se během dne při lyžování rozhodnete zajít na váš pokoj, pak Vám to bude trvat mnohem déle než, když si odskočíte na pokoj v Marillevě 1400. Dolů musíte sjet kabinkovou lanovkou a opět vylet nahoru. Ale i tak je to kousek. 

ubytování Marilleva 900

Ubytování Marilleva 1400

Výhody a nevýhody ubytování v Marilleva 1400 už zazněly v předchozím textu. Já to ještě shrnu. Ubytování na sjezdovce, nebo na jejím konci. Tzn. na lyžích přijedete až před hotel či apartmán. Noční lyžování je právě v Marillevě 1400. Cena za ubytování je skvělá. Ubytování je v starších komplexech, takže milovníci moderních hotelů si zde nevyberou. 

ubytování Marilleva 1400

Gurmánské tipy v Marillevě

Osobně jsme si v Marillevě nic nedávali. Ale často jsme s manželkou vyráželi do nedalekého Mezzana. V Mezzaně je hodně obchůdků, které cílí na turisty a lyžaře. V některých umí dokonce polsky, protože poláků je  na svazích Marillevy a Folgaridy asi nejvíc. Ale o tom jsem psát nechtěl. Osobně doporučuji vyzkoušet speck (maso) a a tvrdý sýr pastore z obchodu Maso Dei Sapori . Maso i sýr vám bez problému zavakuují, takže jej můžete bez problému přivést i domů. My jsme si jej také přivezli domu a litovali jsme, že jsme si této dobroty nekoupili víc. Prodejnu najdete u kruhové křižovatky na konci Mezzana v místech kde se sjíždělo do Marillevy. Tzn směr na Paso Tonale. Píši sjíždělo, protože nejspíš od zimy 2015/2016 se bude do Marillevy 900 odbočovat již před samotným Mezzanem. Již na jaře 2015 byla silnice před dokončení.

Gurmánský tip v Marillevě

Ubytování v Marillevě doporučuji koupit ZDE

Ubytování Marilleva - fotogalerie

Marilleva 900 apartmány
Marilleva 900 apartmány
Marilleva 900 nástupní lanovka
Marilleva 900 nástupní lanovka
Marilleva 1400 apartmány
Marilleva 1400 apartmány
Marilleva 1400 hotel
Marilleva 1400 hotel
Marilleva 1400 ubytování
Marilleva 1400 ubytování
speck z Mazzana
speck z Mazzana
sýr z Mazzana
sýr z Mazzana
ubytování Marilleva 900
ubytování Marilleva 900