Ubytováni Folgarida

 

Folgarida se nachází v údolí Val di Sole a je na cestě mezi hlavním údolím a Madonnou di Campiglio v nadmořské výšce 1300 m.n.m. . Folgarida vznikla coby lyžařské středisko teprve nedávno a to v roce 1965. Prvně coby ubytovací kapacita pro nově vzniklý skiareál Folgarida, ten se postupně rozšiřoval a propojil se skiareálem Marilleva s nímž v dnešní době tvoří komplex 53 km sjezdovek. Před pár lety došlo k propojení i se slavnou Madonnou di Campiglio a před nedávnem i se vzdáleným Pinzolem. Takže pokud si pořídite rozšířený skipass, tak můžete z Folgaridy projet přes 150 km sjezdovek všech úrovní. Zkrátka obrovská porce kilometrů. Jediná nevýhoda je ve vyšší ceně. Ta je nižší, pokud se spokojíte s lyžováním v Marillevě - Folgaridě (53km sjezdovek) 

Folgarida vyrostla po stylu francouzských středisek, tzn. s lyžemi často dojedete až do hotelu, či k apartmánu. Což je valká výhoda ubytování ve Folgaridě. Já osobně mám zkušenosti s lyžováním ve Folgaridě v březnu a musím říci, že sněhové podmínky v březnu 2015 byly ve Folgaridě skvělé. 

Rozdíly mezi ubytováním v Marillevě a Folgaridě či v Commezzadura

Pokud se rozhodnete jet do skiareálu Marilleva - Folgarida, tak nejspíš budete uvažovat o ubytování ve Folgaridě, Marillevě či Commezzaduře. Pokud jste zdatnější lyžaři a hledáte spíš červené a černé sjezdovky, potom doporučuji ubytovat se ve Folgaridě. Sjezdy do Folgaridy jsou prudší, ale zvládnou to i rodiny s dětmi, jen jim to bude déle trvat. Máte li rodinu a menší děti, pak pro Vás bude vhodnější začínat v Marillevě 1400, kde jsou mírnější svahy. V celém skiareálu Marilleva - Folgarida je mnoho lyžařských škol. Pokud si chcete užít i procházky v údolí po starých italských vesničkách a městečkách a nevadí Vám že na lyžích nedojedete až do hotelu či apartmánu, Pak se raději ubytujte v Marillevě 900 nebo v Commezzaduře. Tam totiž budete v údolí Val di Sole, kde jsou i historické vesnice a na jaře je zde větší teplo. O jednotlivých místech si můžete přečíst viz menu na pravé straně této stránky.

Ubytování Folgarida

Hotely ve Folgaridě

Hotelů ve Folgaridě je mnoho, mají různou kvalitu. Poskytují různé služby a mají různé ceny. Mí známí byli v hotelu Caminetto a byli spokojeni, sjezdovku měli 50 me od hotelu. Lyžování si užili. Služby v hotelu a jídlo si pochvalovali.

Zajímavé může být i ubytování v hotelu Alaska, který je přímo na svahu. 

Apartmány ve Folgaridě

Apartmánových residencí je ve Folgaridě několik. Namátkou špatnou volbou nemusí být nově zrekonstruovaná residence Mirtillo Rosso. Ceny jsou skvělé a 50 m od sjezdovky je taky skvělé.

Všechny ubytování ve Folgaridě, které jsem zde zmínil a ještě další najdete ZDE. Přes Italiionline jsme jeli do Dolomit již několikrát a vždy jsme byli spokojeni. Proto Vám doporučuji právě ji.

Ubytování Folgarida

Ubytování Folgarida
Ubytování Folgarida
Ubytování Marilleva - Folgarida
Ubytování Marilleva - Folgarida