Marilleva-Folgarida

Lyžařská oblast
Skirama Adamello Brento (bývalá Val di Sole)

 

Marilleva - Folgarida


Marilleva-Folgarida nabízí 53,81 km sjezdovek. Většina lanovek jsou sedačkovky, ale nechybí zde ani kabinkové lanovky, z Prahy do Marilleva 900  je to autem 753 km,Brna 815 km, Ostravy 980 km .

 


Počet lyžařský tratí a jejich obtížnost

Modré 19 tratí 24,7 km
Červené 11 tratí 21,3 km
Černé 6 tratí 7,81 km
Celkem 31 53,81 km

V areálu Marilleva-Folgarida se lyžuje od 932 m.n.m až po 2234 m.n.m. Díky nižší nadmořské výšce je i přes vysoké procento zasněžování horší garance kvalita sněhu v jarních měsících. Marilleva 1400 je uměle vybudované ubytovací středisko, takže ji chybí malebnost italských vesniček a městeček. Marilleve-Folgarie nabízí dvě sjezdovky pro noční lyžování. Díky nižší nadmořské výšce spodní lanovky končí v městečkách, kde se můžete ubytovat, takže odpadá dojíždění k areálu. Lyžařský areál je propojen s skiareálem Madonna di Campiglio.

propojovací lanovka Marilleva - Folgarida

Proč si vybrat Marilleva-Folgarida?

  • špičkový snowpark
  • na děti zaměřený Family Park ve Folgaridě
  • úctyhodný počet kabin a sedaček
  • značná lůžková kapacita celé oblasti

 

Ubytování v Marillevě můžete koupit ZDE .

Ubytování ve Folgaridě můžete koupit ZDE .

Ubytování v Commezzadura můžete koupit ZDE. Commezzadura je dalším městečkem, z kterého vyjíždí nástupní lanovka do skiareálu Marilleva - Folgarida. Zde dokonce naleznete nabídku ubytování přímo na kopci mezi lyžařskými svahy.

 

Lyžováni v Marilleva - Folgarida - recenze

Tolik k strohému popisu ski areálu Marilleva - Folgarida. A teď popíši své zkušenosti z týdenního lyžování v tomto skiareálu. S Haničkou mou manželkou jsme jeli do Marillevy lyžovat v březnu 2015. Oba jsme zdatní lyžaři. Datum jsme schválně zvolili tak, aby jsme lyžovali za levnější cenu skipasu, ale aby jsme neměli problém se sněhem. Ubytování jsme byli v Marilleva 900 o ubytováni v Marrilevě se víc rozepisuji v článku ubytováni Marrileva. Teď se pojďme podívat na lyžováni. Pro naše lyžováni jsme si koupili kombinovaný skipass čtyři dny jsme měli skipass jen pro Marillevu- Folgaridu a dva dny na celý propojený megakomplex Skiarea Campilglio Dolomiti di Brenta. Každé ráno jsme v lyžácích a s lyžemi v ruce chodili na nástupní kabinkovou lanovku, která nás vyvezla do Marrilevy 1400 a odsud jsme většinou sedačkovou lanovkou pěkně na sluníčku pokračovali dál do skiareálu. Musím říct, že tuto zimu nebylo tradičně moc sněhu. A my měli většinu dnu pěkně azuro a teplo, ale i přesto bylo všude technického sněhu dostatek. Ten se sice ke konci dne v některých místech stával těžkou břečkou. Ale druhý den byly svahy opět krásně upraveny. My coby dva zdatnější lyžaři jsme si v Marillevě nejvíc užívali černých a červených sjezdovek a to převážně v části Marrilevy. Směr na Follgaridu jsme lyžovali snad dvakrát, moc se nám ty svahy nelíbily. Jdou vedeny lesy a nahoru se jede kabinkovou lanovkou a my jsme si chtěli plnými doušky užívat jarního italského sluníčka. Mě osobně se nejvíc líbila 3,1 km dlouhá červená sjezdovka Mastellissima. Jen Haničce se po ní nechtělo tolik jezdit, protože nahoru vedla opět jen kabinková lanovka. Ale i tak je to nádherný svah, který mění sklon, je široký a není na něm tolik lidí, jako v centru skiareálu. Celkově jde v Marillevě -Folgaridě znát, že jde hlavně o skiareál pro rodiny s dětmi a že je zde až nezvykle velký počet lyžařských škol. Takže na mnoha svazích jezdí vláčky malých lyžařů s instruktory. Naštěstí areál je dost velký, aby se dalo lyžovat v místech, kde tyto školy nejsou. Mimo to, pokud skiareál znáte určitě víte, že jedna z nejvytiženějších sjezdovek byla sjezdovka Orso Bruna. Vyhýbaní se školám letos ubyde, protože protože jedna z novinek pro sezónu 2015/2016 je souběžná černá sjezdovka. Takže zdatnější lyžaři budou moci sjíždět k šestisedačkovce Orso Bruni po nové černé sjezdovce.

Nejoblíbenější červená sjezdovka Orso Bruno

Proč jet do Marillevy - Folgaridy

Určitě by jsem tento skiareál doporučil rodinám s dětmi. Proti Madonnně di Campiglio, či Pinzola nabízí Marilleva-Folgarida víc svahů, pro rodinné lyžováni. Zdatnější lyžaři si zde taky najdou své oblíbené svahy. Skvělé na tomto skiareálu je to, že se můžete ubytovat přímo pod svahem, nebo přímo na svahu. Toto ubytování je cenově dostupné. Takže každé ráno vyrazíte v lyžacích k nástupní lanovce a jdete lyžovat. Během dne si můžete odskočit na pokoj a nijak tím časově nebudete tratit. Pokud jste polykači nových a nových kilometrů, tak Vám bude nejspíš Marilleva-Folgarida malá, ale máte-li dost peněz, tak si můžete přikoupit velký skipass a pak máte před sebou neuvěřitelnou porci nových a nových sjezdovek.

Novinky pro zimní sezónu 2015/2016

Nová černá sjezdovka Little Grizly - souběžná sjezdovka s Orso Bruni. 810 metrů dlouhá, maximální sklon 69,4% 50 metrů širovká. Jde o skvělou novinku, odlehčí páteřní sjezdovce Orso Bruni. Celkově v Marillevě-Folgaridě přibyde další černá sjezdovka, kterých je v tomto málo. Jen je otázka co to udělá s frontou u šestisedačkovky Orso Bruni. Ta býva na italské poměry poměrně velká.

Rozšíření sjezdovky Malghetto a vylepšení jejího zasněžováni- další skvělá novinka. Tato sjezdovka je propojující sjezdovkou ze skiareálem Madonna di Campiglio. Protože je propojující, tak po ní jezdí i méně zdatní lyžaři (jde o červenou sjezdovku), kteří se potřebují dostat do Madonny. Proto se na této sjezdovce hlavně na užších prudších místech tvořily hloučky lyžařů, kteří měli strach jet dolů po ledovatější ploše. Snad tyto "plnější" místa díky rozšíření a lepším sněhovým podmínkám zmizí. A po zajímavé sjezdovce půjde díky tomu lyžovat a nejen přejíždět.


 

Oficiální stránky skiareálu Folgarida-Marrileva s aktualními ceníky za skipass

Ubytování v Marillevě můžete koupit ZDE . Víc o ubytování v Marillevě , nebo se můžete ubytovat v nedaleké Mezzaně

Ubytování ve Folgaridě můžete koupit ZDE . Víc informací o ubytování ve Folgaridě

.Ubytování v Commezzadura můžete koupit ZDE. Commezzadura je dalším městečkem, z kterého vyjíždí nástupní lanovka do skiareálu Marilleva - Folgarida. Zde dokonce naleznete nabídku ubytování přímo na kopci mezi lyžařskými svahy. Víc se o Commezzaduře a ubytování dočtete v článku ubytování v Commezadura

 

 

Marilleva - Folgarida fotoalbum

černá sjezdovka Marilleva - Folgarida
černá sjezdovka Marilleva - Folgarida
červená sjezdovka Marilleva - Folgarida
červená sjezdovka Marilleva - Folgarida
Marilleva - Folgarida
Marilleva - Folgarida
Monte Vigo nejvyšší bod Marillevy - Folgaridy
Monte Vigo nejvyšší bod Marillevy - Folgaridy
Nejrušnější část Folgaridy
Nejrušnější část Folgaridy
Orso Bruno - páteřní lanovka Marillevy
Orso Bruno - páteřní lanovka Marillevy
propojovací lanovka mez Marillevou a Folgaridou
propojovací lanovka mez Marillevou a Folgaridou

Diskuze Marilleva-Folgarida